Main menu

Pages

10 sposobów na schudnięcie z mentalnością leniwej dziewczyny

10 sposobów na schudnięcie z mentalnością leniwej dziewczyny


Prawdopodobnie znasz kogoś, kto nieustannie przypomina ci, dlaczego miewasz dni "leniwej dziewczyny". Przygniata cię swoimi negatywnymi pogawędkami i zaraźliwymi westchnieniami za każdym razem, gdy mówisz o rozpoczęciu ćwiczeń fitness. Oczywiście, nie będzie mogła się powstrzymać, jeśli chodzi o promowanie niezdrowych zachowań. Takie osoby znane są jako "leniwe dziewczyny". 


Określenia tego używa się do opisania osób, które mają wrodzoną skłonność do samozachowawczości, a nie do sięgania gwiazd. Oznacza to naturalny opór wobec wysiłku, który utrudnia im wprowadzanie zdrowych zmian w życiu. Ale to, że ona ma awersję do zmian, nie oznacza, że powinieneś zrezygnować z prób przekonania jej do swoich noworocznych postanowień? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci schudnąć, gdy masz mentalność leniwej dziewczyny...

 

Spróbuj innego podejścia

Jeśli Twoja leniwa przyjaciółka zawsze krytykuje Cię za brak motywacji, prawdopodobnie powinieneś spróbować znaleźć nowe sposoby podejścia do niej. Przyznaj, że przyczyniła się do Twojego letargu i obiecaj, że postarasz się zrobić to lepiej.

 Możesz zacząć od spojrzenia na to jak na ulicę dwukierunkową. Jeśli to ona jest przyczyną twojego braku motywacji, powiedz jej, jak wiele dla ciebie znaczy i jak bardzo chcesz jej udowodnić, że się myli. Może to przybliży Cię nieco do tego, czego Ci brakowało przez cały ten czas.

 

Trzymaj się z dala od krytyków jedzenia

Jeśli Twoja leniwa przyjaciółka ciągle jęczy o tym, jak jesz, prawdopodobnie powinieneś jej unikać. Krytycy jedzenia mają jedną wspólną cechę - zazwyczaj cierpią na jakieś zaburzenia odżywiania. Często mają silną potrzebę oceniania wyborów innych ludzi i zmuszania się do przestrzegania pewnych standardów.

 Znalezienie jeszcze jednego powodu, by czuć się źle we własnej skórze, może tylko spowolnić wysiłki zmierzające do utraty wagi. Jeśli chcesz schudnąć, musisz nauczyć się odrzucać przeszłość i skupić się na teraźniejszości. Nikt nie może Ci w tym pomóc, jeśli mu na to nie pozwolisz.

 

Przeglądaj opcje zdrowych posiłków online

Jeśli Twoja leniwa przyjaciółka ciągle narzeka na to, ile czasu spędzasz na przepracowywaniu się, podczas gdy powinnaś jeść, prawdopodobnie powinnaś przejrzeć opcje zdrowych posiłków w Internecie.


 Znajdziesz tam setki pomysłów i nie musisz nawet wychodzić z kuchni, by wymyślać nowe. Możesz też tworzyć własne zdrowe przepisy w domu. Staraj się zachować zdrową równowagę. Nikt nie może Cię osądzać za to, co zjadłeś - i nikt nie może Ci pomóc, jeśli nie dbasz o siebie. Tylko Ty możesz to zrobić.

 

Ćwiczenia są kluczem do sukcesu w odchudzaniu

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia to podstawy zdrowego stylu życia. Jednak ludzie z postawą leniwej dziewczyny zwykle ignorują obie te kwestie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie trzeba być profesjonalistą w dziedzinie ćwiczeń, aby czerpać korzyści z regularnego ruchu. 


Wystarczy nawet 30 minut dziennie. Możesz wybrać się na szybki spacer, lekki jogging, jogę lub inną formę ćwiczeń o niewielkim wpływie na organizm, które nie spowodują, że zabraknie Ci tchu. Upewnij się, że w ciągu tygodnia wykonujesz jakąś formę treningu cardio, a w pozostałe dni włączasz ćwiczenia siłowe. Pomoże to spalić kalorie i zachować zdrowie.

 

Nie bój się wyjść poza swoją strefę komfortu

Utrata wagi to zazwyczaj proces prób i błędów. Być może będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych potraw, jeść mdłe jedzenie i wykonywać ćwiczenia, które niekoniecznie lubisz. Być może będziesz musiał zbyt mocno się starać i czasem poczujesz się rozczarowany.

 Ale jeśli będziesz mieć w zasięgu wzroku cel końcowy, nigdy nie przestaniesz próbować. 

Nie bój się wyjść poza swoją strefę komfortu. Dotyczy to zarówno nawyków żywieniowych, procedur treningowych, jak i wszystkiego innego, co wydaje Ci się, że Cię powstrzymuje. Możesz z zaskoczeniem odkryć, że sprawia Ci to większą przyjemność, niż myślałeś.

 

Bądź realistą w swoich celach związanych z fitnessem

Kiedy masz mentalność leniwej dziewczyny, masz tendencję do wyolbrzymiania korzyści płynących z każdego nowego nawyku. Możesz zacząć od zdrowego planu żywieniowego, ale w końcu to węglowodany i cukier trafiają do twojego krwiobiegu.


 Zamiast przejmować się kilkoma złymi wyborami żywieniowymi tu i tam, bądź realistą, jeśli chodzi o cele związane z kondycją. Postaraj się wyznaczyć sobie małe, łatwe do osiągnięcia cele, nad którymi będziesz mógł pracować. W ten sposób będziesz mieć większe szanse na sukces.

 

Nie zapominaj o odpoczynku i uzupełnianiu paliwa

Postanowienia noworoczne często skutkują dużą ilością samodoskonalenia, ale zazwyczaj okazują się one jednostronnym przedsięwzięciem. Kiedy masz mentalność leniwej dziewczyny, masz tendencję do popadania w skrajności i ignorowania znaczenia odpoczynku i uzupełniania płynów.


 Ważne jest, by odpoczywać wystarczająco dużo, by dać mózgowi czas na ponowne uruchomienie. Dlatego staraj się spać 8 godzin dziennie i dbaj o to, by się odpowiednio odżywiać.

 

Podsumowanie

Utrata wagi może być jednym z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi możesz się zmierzyć. W rzeczywistości wiele osób zmaga się z odchudzaniem do końca życia i nie osiąga rezultatów. Jeśli jesteś jedną z nich, ten artykuł może okazać się bardzo pomocny.

Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci schudnąć z mentalnością leniwej dziewczyny. 

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy ważne jest, aby być zmotywowanym i podekscytowanym swoimi celami fitness, ważne jest również, aby być realistą. Pamiętając o tych dwóch wskazówkach, powinnaś być w stanie schudnąć z mentalnością leniwej dziewczyny.

Comments

table of contents title